Olejki eteryczne wykorzystywane były również jako forma perfum, dodatek do kosmetyków i kąpieli. Stanowiły rodzaj luksusu. Ich wartość była tak wysoka, że zastępowały środek płatniczy. 

Aromaterapia jest w pełni ekologiczna. Do jej przeprowadzenia wykorzystywane są materiały pochodzenia naturalnego, części roślin, olejki eteryczne i naturalne kadzidła. Jej głównym celem jest poprawa samopoczucia i zdrowia. 

Do jej przeprowadzenia niezbędny jest dyfuzor zapachowy i kadzidła lub olejki eteryczne. Korzystać z aromaterapii może każdy, bez względu na wiek. Zakres pozytywnych właściwości olejków eterycznych jest tak szeroki, że z pewnością każdy znajdzie odpowiedni dla siebie. 

Aromaterapia – jak działa? 

Najważniejszym elementem aromaterapii jest wybór właściwego olejku eterycznego. Każdy zapach posiada inne właściwości i inaczej wpłynie na daną osobę. Zapachy cytrusowe zazwyczaj mają działanie pobudzające, natomiast zapachy korzenne – uspokajające i usypiające. 

Oprócz wyboru olejku, do przeprowadzenia aromaterapii niezbędne są też dyfuzory od np. AirFlavour. Dostępny w sklepie kominek zapachowy na olejki eteryczne występuje w dwóch wzorach i rozmiarach. Jego minimalistyczny design z pewnością wpasuje się w każde wnętrze. 

Aplikacja olejku jest niezwykle prosta. Wystarczy wymieszać kilka kropel olejku eterycznego z wodą i umieścić w półokrągłym naczyniu na szczycie kominka. Następnie należy umieścić świeczkę w przeznaczonej do tego wnęce na dole kominka. 

Jakie korzyści niesie ze sobą aromaterapia? 

Korzystanie z terapii zapachem nie ma ograniczeń czasowych. Możemy codziennie odpalać świeczkę pod olejkami eterycznymi i cieszyć się przyjemnym zapachem w pomieszczeniu. Kominek zapachowy może zostać umieszczony w mieszkaniu, pracy lub w każdym innym miejscu. 

Korzyści, jakie przyniesie ze sobą aromaterapia zależne są od wybranego olejki eterycznego, ponieważ to on posiada główne właściwości. Różne zapachy powstają z odrębnych surowców, które inaczej wpływają na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zobacz też:
Tabletka „dzień po” – dostępność i działanie

Do najczęściej wymienianych korzyści z pewnością zalicza się oczyszczenie górnych dróg oddechowych, ukojenie nerwów, uczucie relaksu i zniwelowanie napięcia mięśniowego. Większość olejków pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, poprawia humor i przywraca uśmiech. Korzystanie z niektórych olejków eterycznych polecane jest również jako forma wspomagania terapii antydepresyjnej.Powiązane artykuły:
Archiwum: maj 2022