Świąteczne klasyki manicure’u

Kiedy „Last Christmas” zabrzmi po raz pierwszy na antenie radiowej, z czystym sumieniem rozpoczynamy planowanie świątecznego manicure’u. W grudniu pozwalamy sobie też na odrobinę kiczu i błyskotek. Hybrydowa stylizacja paznokci może być barwna i pełna symbolicznych motywów albo elegancka i gustowna. Minimalistki także znajdą propozycje, dzięki którym w prosty sposób uda im się oddać ducha świąt. Znaczenie mają nie tylko wzory, ale i kolory.

Swiateczne klasyki manicureu
Prosty matowy manicure z brokatowym twistem i zimowym zdobieniem jest idealną propozycją na święta

Symbole Bożego Narodzenia na paznokciach

Nieco bardziej skomplikowana, ale za to niezwykle efektowna propozycja na manicure, wykorzystuje rozmaite zdobienia, np. wzory choinek, prezentów, bałwanków i świątecznych ciasteczek. Namalujesz je za pomocą specjalnej sondy lub cieniutkiego pędzelka. Minimalny talent plastyczny jest w tym wypadku bardzo przydatny. Jeśli go nie posiadasz, to nic straconego. Możesz poszukać gotowych, prostych w aplikacji naklejek.

W tym wypadku nie musisz się obawiać, że stylizacja będzie zbyt strojna. Wykorzystaj lakiery hybrydowe od Cosmetics Zone: czerwone, ciemnozielone, burgundowe i białe. W tym roku najmodniejszy jest świąteczny french. Jeśli się na niego zdecydujesz, pozostaw neutralne, kremowe tło. Za to końce paznokci niech będą wielobarwne, a nawet błyszczące. Wzorki namaluj na dwóch lub trzech wybranych paznokciach każdej dłoni.

Symbole Bozego Narodzenia na paznokciach
Nowoczesne wydanie frenchu w wariancie z perłowym ciemnozielonym lakierem hybrydowym prezentuje się iście świątecznie

Gwiazdy i brokat w uroczystej stylizacji hybrydowej

Ten manicure również wykorzystuje wzorki, ale ogranicza je do płatków śniegu lub gwiazdy betlejemskiej poszukiwanej podczas wigilii. Tło może być granatowe lub białe. Ważne, by zachować zasadę kontrastu. Mile widziane są perłowe, metaliczne lub brokatowe lakiery. Możesz też użyć specjalnych pyłków.

Jak to zrobić? Pomaluj dwa paznokcie brokatowym lakierem i trzy pozostałe klasycznym. Mogą być to te same odcienie w wariancie z połyskiem i bez lub dwa różne kolory, dobrze ze sobą korespondujące. Z granatem szczególnie atrakcyjnie prezentują się złoto i srebro.

Zobacz też:
Na czym polega korekta starczowzroczności? Sprawdź!

Wzorki gwiazdek namaluj na gładkim tle. Jeśli osiągnęłaś wyższy level wykonywania zdobień, mogą być bardziej skomplikowane i pełne detali. Stworzenie prostej gwiazdki jest bardzo schematyczne, więc powinny sobie z tym poradzić nawet te spośród nas, które dopiero niedawno rozpoczęły przygodę z hybrydami.

Kolory świąt, czyli prosty manicure z połyskiem

A jeśli zupełnie nie potrafisz lub po prostu nie lubisz wykonywać wzorów? Postaw na prosty manicure w świątecznych kolorach. Bożonarodzeniowe klasyki to nasi ulubieńcy, czyli czerwień i bordo, w wersjach podstawowych, intensywnie brokatowych i takich, których połysk jest naprawdę dyskretny. Te kolory są jednocześnie eleganckie i seksowne.

W okresie świątecznym polecamy też sięgnąć po ciemną zieleń, np. w jej butelkowym wariancie. To kolor choinki i świątecznych wieńców, który jest naprawdę głęboki i efektowny. Podobnie jak granat będzie wyglądał świetnie z topem, który nadaje efekt matu. Urozmaiceniem mogą być złote i srebrne detale.

Możesz też wybrać klasyczny manicure w kremowym odcieniu i wykonać na nim naprawdę minimalistyczne i schematyczne wzorki w jednym z wymienionych wyżej kolorów.Powiązane artykuły:
Archiwum: listopad 2023