Efekt skóry delikatnie muśniętej słońcem wciąż jest bardzo pożądany przez wiele kobiet, ale kto chciałby czekać z tym do lata? Z kolei solarium nie należy do najbezpieczniejszych opcji, ponieważ niekorzystnie wpływa na skórę i przyspiesza procesy starzenia. Najlepszym rozwiązaniem, które zapewni Ci piękną opaleniznę przez cały rok, jest balsam brązujący. Do jego rozprowadzenia niezbędna jest rękawica do samoopalacza, którą kupisz w każdej drogerii.

Dlaczego warto mieć rękawicę do aplikacji samoopalacza?

Aplikacja balsamu brązującego na skórę wcale nie jest tak prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Jeśli zrobisz to nierówno, z całą pewnością pojawią się brzydkie smugi, zacieki i pomarańczowe przebarwienia, których ciężko będzie się pozbyć nawet przy pomocy peelingu czy szczotki. Poza tym samoopalacz trudno jest zmyć też z dłoni, w które niestety wsiąka on bardzo szybko. Jak zapobiegać takim rewelacjom? Najprostszym rozwiązaniem będzie użycie rękawicy specjalnie do tego przeznaczonej. Nie musisz obawiać się w tym przypadku wysokiej ceny – ten gadżet jest wyjątkowo tani, a przy tym posłuży ci długo.

Funkcja rękawicy do samoopalacza

Akcesorium to ma za zadanie prawidłowo rozprowadzić samoopalacz po skórze. Zapewni ci perfekcyjną opaleniznę bez nieestetycznych, trudnych do zmycia plam i zacieków. Również dłoń pozostaje całkowicie czysta, nie wspominając już o paznokciach, pod które zazwyczaj dostaje się balsam. Rękawiczka taka jest znacznie bardziej precyzyjna niż chusteczka czy gąbka, ponieważ operujesz tu własną dłonią, której kształt dopasowuje się do smarowanej powierzchni. Ponadto używanie tego narzędzia jest przyjemne niczym delikatny masaż. W zasadzie jest to najłatwiejsza i najszybsza metoda na uzyskanie efektu skóry muśniętej słońcem.

Do głównych zalet tego akcesorium służącego do rozsmarowywania samoopalacza zaliczyć można między innymi:

  • łatwość i wygodę użytkowania;
  • precyzję w nakładaniu produktu; wyeliminowanie ryzyka powstawania smug;
  • szybkie i całkowicie bezpieczne dla skóry uzyskanie opalenizny;
  • niską cenę i możliwość wielokrotnego używania rękawiczki.

Rękawica przeznaczona do samoopalacza – w jaki sposób jej używać, by uniknąć smug i plam?

Nie ma nic prostszego niż używanie balsamu brązującego przy pomocy przeznaczonej do tego, materiałowej rękawiczki. Warto jednak pamiętać o kilku rzeczach, które trzeba zrobić, aby rzeczywiście opalenizna była równa, a skóra wyglądała pięknie.

Pierwszym krokiem jest wykonanie peelingu, który usunie martwy naskórek. To właśnie na suchej, łuszczącej się skórze najczęściej powstają zacieki. Poza tym np. na nogach wykonaj również depilację, by produkt nie kumulował się w okolicy owłosienia. Ważne, aby zrobić to najpóźniej 24 godziny przed planowaną aplikacją preparatu brązującego. Przed zabiegiem skóra powinna być dobrze nawilżona i miękka, ale nie tłusta, bo inaczej produkt nie będzie miał możliwości wchłonięcia w naskórek. Co ważne, nie należy smarować się balsamami i kremami bezpośrednio przed rozprowadzaniem preparatu samoopalającego.

Zobacz też:
Maszynki do tatuażu – co warto o nich wiedzieć? Jakiego sprzętu używają tatuażyści?

Balsam brązujący należy nakładać na rękawiczkę, a nie bezpośrednio na skórę. Rozprowadzaj preparat okrężnymi ruchami z dużą dokładnością, by nie pominąć żadnej partii. Rób to w jednym kierunku – to ułatwi ci kontrolowanie miejsc, na które jeszcze nie aplikowałaś produktu. Po nałożeniu odczekaj kilka minut, żeby balsam się wchłonął. Nie zakładaj od razu ubrań ani nie siadaj, ponieważ cały produkt zostanie na materiale, a nie na skórze. Od razu po zakończeniu procesu wyczyść rękawiczkę.

Jak wyczyścić rękawicę?

Najważniejsze jest, aby rękawicę wyczyścić bezpośrednio po jej użyciu. Dlaczego? Ponieważ inaczej produkt zbyt mocno wejdzie w materiał i jego usunięcie będzie znacznie trudniejsze, o ile nie niemożliwe.

W zasadzie wszystkie materiałowe rękawice można prać w pralce. Warto tu zastosować się do zaleceń producenta odnośnie do temperatury prania oraz środków czyszczących. Zbyt wysoka temperatura może zniszczyć akcesorium. Ponadto nie należy stosować środków zmiękczających. Po wypraniu rękawicy rozwieś ją i pozostaw do wyschnięcia w miejscu nienarażonym na działanie promieni słonecznych.

Pamiętaj, aby przed kolejnym użyciem sprawdzić, czy prawidłowo wysuszyłaś rękawicę. Mokry materiał może spowodować, że kolejna aplikacja będzie nieprawidłowa, ponieważ produkt wsiąknie w rękawiczkę, którą zresztą później będzie ciężko doczyścić.

Jaką rękawicę do nakładania samoopalacza kupić?

Tak naprawdę wszystkie produkty tego typu dostępne w drogeriach są podobne. Ważne, by była to dwustronna rękawica. Większość z nich wykonana jest z poliestru i dostępna jest w uniwersalnych rozmiarach. W drogerii znajdziesz także zestawy, w skład których wchodzą samoopalacz z rękawicą.

Rękawica do samoopalacza czym zastąpić?

Bez wątpienia rękawica jest najlepszym narzędziem do aplikacji samoopalacza. Co jednak zrobić, jeśli jej nie masz lub nagle zorientowałaś się, że się zniszczyła, na przykład podczas czyszczenia? Na szczęście istnieją sposoby na jej zastąpienie.

Pierwszą, najprostszą opcją jest po prostu nałożenie produktu dłońmi. Niestety, może to skończyć się soczystą, pomarańczową barwą rąk kolejnego dnia. Żeby tego uniknąć, przed użyciem samoopalacza nałóż na dłonie tłusty krem, który utrudni wchłonięcie preparatu brązującego. Następnie szybko i dokładnie umyj ręce.

Poza tym możesz użyć jednorazowych rękawiczek, które zapewne posiadasz w domu. Istnieją także specjalne gąbki do samoopalacza, jednak cechują się one mniejszą dokładnością niż rękawice. 

Rękawica do samoopalacza to przydatne akcesorium, jeśli korzystasz z tego kosmetyku. Możesz kupić ją w każdej drogerii i cieszyć się sprawną aplikacją.Powiązane artykuły:
Archiwum: luty 2022