Zdecydowanie warto zadbać o swoje zdrowie fizyczne, ale i psychiczne. Pomóc ci w tym może właśnie masaż gorącymi kamieniami, który m.in. redukuje bóle mięśni, poprawia przemianę materii i dodaje energii potrzebnej do podejmowania nowych wyzwań. Bez wątpienia masaż gorącymi kamieniami szybko postawi cię na nogi po ciężkim tygodniu pracy. To także świetny sposób na regenerację dla osób, które regularnie uprawiają sport. Można powiedzieć, że masaż przy pomocy rozgrzanych kamieni bazaltowych wyciszy twoje myśli, ukoi nerwy. Zastanawiasz się, na czym dokładnie polega relaksacyjny masaż kamieniami? Jakie korzyści dla twojego zdrowia przyniesie masaż ciepłymi kamieniami? Kto powinien skorzystać z takiej usługi? Jakie są przeciwwskazania do zabiegu? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w dalszej części artykułu!

Na czym polega masaż gorącymi kamieniami

Czym właściwie jest masaż gorącymi kamieniami? Ma on bardzo długą historię i znany jest od czasów starożytnych! Ten rodzaj masażu swój początek miał w Chinach, czyli w tej części świata, gdzie ogromną wagę przywiązuje się do harmonii między ciałem i duszą. Ma za zadanie usunięcie zaburzeń w określonych punktach energetycznych w ciele, które nazywane są czakrami. Wszystko po to, aby energia mogła bez problemów płynąć przez całe ciało. Do tego zabiegu najczęściej wykorzystuje się bazalt. Bardzo ważny jest kształt kamieni, a także rozmiar oraz gładkość powierzchni. 

Pierwszy etap to podgrzanie kamieni do 50 stopni Celsjusza. Następnie smaruje się je odpowiednimi olejkami. Masaż gorącymi kamieniami to świetny sposób na pozbycie się złej energii i oczyszczenie umysłu. Zdecydowanie warto skorzystać z tej formy wyciszenia i przywrócić dobrą energię w swoim życiu. To będzie miało dobroczynny wpływ zarówno na twoje życie zawodowe, jak i prywatne. 

Masaż gorącymi kamieniami – korzystny wpływ na organizm

Jakie korzyści dla twojego zdrowia przyniesie masaż gorącymi kamieniami? Nie da się krótko odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ zalet płynących z masażu kamieniami bazaltowymi jest naprawdę sporo! Z pewnością wyjątkowa atmosfera w wybranym przez ciebie salonie masażu, muzyka, zapach aromatycznych świec wprawi cię w dobry nastrój i pozwoli odciąć się od codzienności. To idealny przepis na przywrócenie równowagi w swoim życiu. 

Celem masażu gorącymi kamieniami jest odblokowanie czakr i umożliwienie swobodnego przepływu energii. To świetny sposób na to, aby poczuć się lepiej zarówno psychicznie, jak i fizycznie. To jednak nie wszystko! Do innych korzyści wynikających z masażu gorącymi kamieniami zalicza się także:

 • redukcja zmęczenia i stresu;
 • głęboki relaks i odprężenie;
 • poprawa samopoczucia;
 • zastrzyk nowej energii;
 • wzmocnienie układu odpornościowego;
 • redukcja bólu mięśni i stawów;
 • redukcja problemów ze snem;
 • zwiększenie elastyczności i jędrności skóry;
 • przyspieszenie regeneracji po wysiłku fizycznym;
 • poprawa funkcjonowania układu krążenia krwi, układu nerwowego;
 • redukcja obrzęków;
 • redukcja cellulitu.

Jak widać, gorące kamienie to metoda, która może pomóc w powrocie do zdrowia. W dzisiejszych czasach zwykle nie mamy czasu pomyśleć o sobie ze względu na natłok obowiązków, jednak stres w pracy, zaburzenia snu czy brak regeneracji to czynniki, które mogą bardzo negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie fizyczne, a także na samopoczucie na co dzień. Wybierz dobry salon masażu i udaj się na zasłużony relaks. 

Zobacz też:
Suchość pochwy – jak sobie z nią poradzić? Sprawdź, jak przebiega leczenie suchości pochwy!

Masaż kamieniami – przebieg zabiegu

Chcesz wiedzieć, jak przebiega masaż gorącymi kamieniami? Wszystko zależy od konkretnego salonu i masażysty, do którego się wybierzesz. Zwykle na początek dostajesz odpowiednie ubranie i ręcznik. Musisz się przebrać, a następnie położyć na specjalnym łóżku do masażu. Następnie masażysta podgrzewa kamienie do temperatury 50 stopni i smaruje je odpowiednimi olejkami. Kolejny krok to układanie kamieni na ciele i masowanie. Ten zabieg jest delikatny i z pewnością będzie dla ciebie okazją do wyciszenia. Do masażu gorącymi kamieniami zazwyczaj wykorzystuje się bazalt, a także marmur. Może trwać godzinę lub dłużej – wszystko zależy od tego, jaką opcję wybierzesz w konkretnym miejscu. Warto jednak udać się do sprawdzonego salonu, gdyż doświadczeni specjaliści z pewnością zadbają o twoje ciało najlepiej, jak potrafią. 

Masaż gorącymi kamieniami – dla kogo?

Kto powinien skorzystać z zabiegu w postaci masażu gorącymi kamieniami? Jest to bardzo dobry pomysł dla wszystkich, którzy na co dzień mają wiele obowiązków i po prostu chcą, choć na chwilę zapomnieć o codziennych problemach. Masaż ma bardzo szerokie zastosowanie. Polecany jest także osobom, które borykają się z nadwagą, bólami kręgosłupa, bólami mięśniowymi, mają problemy ze snem, są zestresowani i potrzebują chwili tylko dla siebie. Jeśli zaliczasz się do tego grona, koniecznie powinieneś spróbować masażu gorącymi kamieniami!

Przeciwwskazania do masażu gorącymi kamieniami

Choć masaże gorącymi kamieniami to świetne zabiegi, których celem jest przywrócenie zdrowia i równowagi, to również w ich przypadku istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania. Zdecydowanie nie powinieneś wykonywać masażu, jeśli jesteś przeziębiony, masz stan zapalny, jesteś w ciąży, borykasz się z chorobą nowotworową, cukrzycą, problemami skórnymi, zapaleniem żył, chorobą zakaźną lub wadami serca.

Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe, warto przed wybraniem się na masaż gorącymi kamieniami, skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym. Specjalista będzie wiedział, czy w twoim przypadku masaż gorącymi kamieniami to dobry pomysł. 

Relaksujący masaż gorącymi kamieniami poprawia samopoczucie, pomaga zredukować stres i rozluźniać zmęczone ciało. To tylko kilka korzyści, które wynikają z regularnego chodzenia na masaż. Z takiego zabiegu powinny skorzystać osoby, które na co dzień mają wiele obowiązków. Masaż gorącymi kamieniami to przepis na powrót do pełni sił. Nie da się zaprzeczyć, że stres, a także nieodpowiednia ilość snu mogą być przyczyną wielu chorób. Właśnie dlatego nie można zapominać o sobie! Znajdź czas dla siebie i wybierz się na wyjątkowy masaż gorącymi kamieniami.Powiązane artykuły:
Archiwum: listopad 2022