Asymetria ust to dość duży problem estetyczny, który występuje wtedy, gdy usta są nierówne – np. dolna lub górna warga ma różne proporcje. Może pojawić się także między prawą i lewą stroną ust. Z tym defektem natury estetycznej mogą walczyć zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Niestety rzadko da się go idealnie zamaskować makijażem. Przeczytaj, jakie mogą być przyczyny asymetrii ust.

Asymetria ust – przyczyny 

Bardzo często asymetria ust jest wrodzoną przypadłością. Wówczas można ją dostrzec już od dziecięcych lat. Czasem jednak ten problem występuje w ciągu życia. Do głównych przyczyn zalicza się:

  • urazy w obrębie twarzy;
  • wady zgryzu;
  • niewłaściwie wykonane zabiegi z zakresu medycyny estetycznej;
  • blizny w okolicy ust;
  • asymetrię dynamiczną;
  • zajęczą wargę;
  • zaburzenia i asymetrię w pracy mięśni twarzy.

Jak wygląda korekta asymetrii ust za pomocą kwasu hialuronowego?

Jednym z najpopularniejszych sposobów na korektę asymetrii ust jest zastosowanie kwasu hialuronowego. Ta metoda może być stosowana u osób w każdym wieku i zapewnia rewelacyjny efekt estetyczny. Jest to zabieg, który polega na wprowadzeniu pod skórę odpowiedniego preparatu przy użyciu cienkiej igły. Wypełniacz sprawia, że usta zyskują pożądany kształt i wielkość, dysproporcje między górną i dolną wargą zostają wyrównane, a asymetria ust znika. Dodatkowo kwas hialuronowy nawilża i wygładza usta. Fantastycznymi efektami możesz cieszyć się nawet przez 12 miesięcy!

Inne zabiegi na asymetrię ust

Choć najbardziej znaną metodą na pozbycie się asymetrii ust jest użycie do tego celu kwasu hialuronowego, to wiedz, że istnieją też inne sposoby. Ostatnio popularny jest lipotransfer, czyli przeszczep własnego tłuszczu. Gdy natomiast asymetria powstała na skutek opadania kącików ust, to powinieneś rozważyć toksynę botulinową. Jeśli nie wiesz, która metoda będzie najlepsza w twoim przypadku, to umów się na konsultację w renomowanej klinice, a zatrudnieni tam specjaliści na pewno chętnie ci doradzą!

Zobacz też:
Jak usunąć wrośnięty włos i skutecznie zapobiegać wrastającym włoskom? Zobacz, jak poradzić sobie z tym problemem

Ile kosztuje korekta asymetrii ust?

Gdy występuje u ciebie asymetria ust, będąca źródłem kompleksów, nie zwlekaj z wizytą w klinice. Tym bardziej że cena korekty jest naprawdę atrakcyjna – waha się między 800 a 1500 złotych, jeśli zdecydujesz się na modelowanie kwasem hialuronowym

Asymetria ust może być spowodowana wieloma czynnikami. Zawsze jednak da się skutecznie usunąć ten problem estetyczny. Aczkolwiek koniecznie zadbaj o to, aby zabieg został wykonany w zaufanej klinice, bowiem jedynie wtedy masz pewność, że uzyskasz zadowalające efekty, usta będą wyglądały naturalnie, a przede wszystkim – asymetria ust zniknie!Powiązane artykuły:
Archiwum: sierpień 2022