Noszenie chusty na głowę ma wielowiekową tradycję. W strojach ludowych (zarówno polskich, jak i ze wszystkich stron świata) pojawiają się piękne chusty. Zazwyczaj są bogato zdobione motywami florystycznymi. Jednak już od końca lat 40. XX wieku rozpoczął się proces „odczarowywania” chust. Ten ruch rozpoczęły Francuzki, które używały ich jako uzupełnienia i podkreślenia swojej fryzury za pomocą wspaniałych turbanów. Od lat 50. na salony chustki wprowadzały takie gwiazdy jak Marilyn Monroe czy Sophia Loren. Łączyły one wspaniałe jedwabne chusty często z okularami przeciwsłonecznymi. Sprawdź, czy czarna chusta na głowę lub apaszka w jakimkolwiek innym kolorze doda ci uroku. Przeczytaj!

Apaszka na głowę – dlaczego powinna znaleźć w twojej garderobie?

Warto zacząć od tego, że chusty na głowę mogą być praktyczne i użyteczne. Powinny tworzyć dla włosów skuteczną barierę przed słońcem czy wiatrem. Niegdyś chustki świadczyły o stanie cywilnym. Nosiły je dojrzałe dziewczęta. Inne chusty zakładały panny, a inne – mężatki. Współcześnie tradycja ta żyje głównie na rosyjskiej wsi, natomiast inna, odwieczna rola pozostała niezmienna. Od wieków chusteczki na głowę podkreślają piękno ich właścicielek. Trzeba jedynie odpowiednio dobrać tę użyteczną ozdobę do typu urody.

Nie tylko „babcine” wzory – jakie chusty damskie na głowę możesz kupić?

Chusty damskie na głowę to tak naprawdę mnóstwo typów ozdób. Możesz znaleźć zarówno bardziej sportowe propozycje (chustki z daszkiem i bandany), jak i mające bardzo różne zastosowanie chusty opaski na głowę oraz kojarzące się z większą elegancją turbany. Ciekawym rozwiązaniem są również apaszki na głowę. Masz naprawdę wiele możliwości. Możesz więc dobrać chustę na głowę w taki sposób, by całość zawsze była stosowna i spójna.

Zobacz też:
Idealny welon ślubny – czym się kierować przy wyborze?

Do wyboru, do koloru – chustki na głowę damskie tak różnorodne, jak różnorodne są kobiety

Na głowie można nosić najróżniejsze chusty i chusteczki. Każda kobieta może decydować, czy woli kwiecistą, kraciastą, czarną czy białą chustę na głowę. Jeśli masz duże zdolności manualne, możesz zdecydować się na chusty do wiązania na głowie. W zależności od preferencji można wybrać chustki śliskie i jedwabne lub chusty bawełniane na głowę. Przed wyborem chusty na głowę musisz mieć na uwadze:

  • barwy odpowiednie dla twojego typu urody;
  • to, w jaki sposób będziesz ją nosić.

Kto może nosić chustę na głowę?

Może ją nosić każdy. Nie grają roli wiek, uroda, kolor włosów ani ich długość (a również ewentualny brak). Chusty na głowę mogą nosić panie i panowie, chłopcy i dziewczęta. Osoby, które chcą być modne i podkreślać swoją urodę, je polubią, podobnie jak ci, którzy dbają o ochronę przed słońcem, wiatrem, a nawet mrozem. Chusta na głowę damska może być noszona, żeby zakryć brzydką fryzurę, albo przeciwnie – wyeksponować jej piękno

Chusta na głowę to funkcjonalna ozdoba, która nie powinna się kojarzyć ze staromodnymi stylizacjami. Obecnie masz naprawdę ogromny wybór, jeśli chodzi o wzory, kolory i rodzaje chustek. Jeśli chcesz podkreślić urodę lub po prostu ochronić głowę, śmiało zdecyduj się na którąś z opcji.

Powiązane artykuły: