Noszenie chusty na głowę ma wielowiekową tradycję. W strojach ludowych (zarówno polskich, jak i ze wszystkich stron świata) pojawiają się piękne chusty. Zazwyczaj są bogato zdobione motywami florystycznymi. Jednak już od końca lat 40. XX wieku rozpoczął się proces „odczarowywania” chust. Ten ruch rozpoczęły Francuzki, które używały ich jako uzupełnienia i podkreślenia swojej fryzury za pomocą wspaniałych turbanów. Od lat 50. na salony chustki wprowadzały takie gwiazdy jak Marilyn Monroe czy Sophia Loren. Łączyły one wspaniałe jedwabne chusty często z okularami przeciwsłonecznymi. Sprawdź, czy czarna chusta na głowę lub apaszka w jakimkolwiek innym kolorze doda ci uroku. Przeczytaj!

Apaszka na głowę – dlaczego powinna znaleźć się garderobie każdej kobiety?

Warto zacząć od tego, że chusty na głowę mogą być praktyczne i użyteczne. Powinny tworzyć dla włosów skuteczną barierę przed słońcem czy wiatrem. Niegdyś chustki świadczyły o stanie cywilnym. Nosiły je dojrzałe dziewczęta. Inne chusty zakładały panny, a inne – mężatki. Współcześnie tradycja ta żyje głównie na rosyjskiej wsi, natomiast inna, odwieczna rola pozostała niezmienna. Od wieków chusteczki na głowę podkreślają piękno ich właścicielek. Trzeba jedynie odpowiednio dobrać tę użyteczną ozdobę do typu urody.

chusta na głowę - apaszka na głowę

Nie tylko „babcine” wzory – jakie chusty damskie na głowę warto kupić?

Chusty damskie na głowę to tak naprawdę mnóstwo typów ozdób. Możesz znaleźć zarówno bardziej sportowe propozycje (chustki z daszkiem i bandany), jak i mające bardzo różne zastosowanie chusty opaski na głowę oraz kojarzące się z większą elegancją turbany. Ciekawym rozwiązaniem są również apaszki na głowę. Masz naprawdę wiele możliwości. Możesz więc dobrać chustę na głowę w taki sposób, by całość zawsze była stosowna i spójna.

Do wyboru, do koloru – chustki na głowę, dodatki i turbany damskie

Na głowie można nosić najróżniejsze chusty i chusteczki. W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziesz miliony produktów w różnych cenach. Każda kobieta może decydować, czy woli kwiecistą, kraciastą, czarną czy białą chustę na głowę. Jeśli masz duże zdolności manualne, możesz zdecydować się na chusty do wiązania na głowie. W zależności od preferencji można wybrać chustki śliskie i jedwabne lub chusty bawełniane na głowę. Przed wyborem chusty na głowę musisz mieć na uwadze:

  • barwy odpowiednie dla twojego typu urody;
  • jakość tkaniny, z której wykonano chustę;
  • to, w jaki sposób będziesz ją nosić.
Zobacz też:
Jakie buty sportowe damskie sprawdzą się podczas wyjścia na miasto?

Jak wiązać chusty na głowie? Jak wykonać z niej opaskę?

Apaszki, chusty to coś, co powróciło do obecnej mody z wielkim hukiem. Na plaży, czy w mieście co druga kobieta ma ten szykowny dodatek. Trudno się dziwić, jest bardzo wygodny w obsłudze, a przy tym oryginalny oraz praktyczny. Jak wiązać apaszki? Zacznijmy może od kilku łatwych sposobów. Apaszka z reguły ma formę kwadratu. Złóż ją na pół tak, aby powstał trójkąt. W tej formie założona na włosy będzie dodatkowo pełnić rolę ochraniacza przed nadmiernym promieniowaniem UV! Z apaszki możesz zrobić również opaskę. Wystarczy ją złożyć lub zwinąć w rulon – może być niedbale. Wykorzystanie tego dodatku na włosach może także ograniczać się do godnego zastępcy gumki do upięć, przede wszystkim kucyka.

Kto może nosić chustę na głowę? Dla kogo to nakrycie głowy?

chusta na głowę - kto może nosić

Może ją nosić każdy. Nie grają roli wiek, uroda, kolor włosów ani ich długość (a również ewentualny brak). Chusty na głowę mogą nosić panie i panowie, chłopcy i dziewczęta. Osoby, które chcą być modne i podkreślać swoją urodę, je polubią, podobnie jak ci, którzy dbają o ochronę przed słońcem, wiatrem, a nawet mrozem. Chusta na głowę damska może być noszona, żeby zakryć brzydką fryzurę, albo przeciwnie – wyeksponować jej piękno

Chusta na głowę to funkcjonalna ozdoba, która nie powinna się kojarzyć ze staromodnymi stylizacjami. Obecnie masz naprawdę ogromny wybór, jeśli chodzi o wzory, kolory i rodzaje chustek. Jeśli chcesz podkreślić urodę lub po prostu ochronić głowę, śmiało zdecyduj się na którąś z opcji.Powiązane artykuły:
Archiwum: wrzesień 2021