Kosmetyki z witaminami. Jak wpływają na skórę? Specjalistki wyjaśniają

Kosmetyki z witaminami możemy znaleźć w każdej drogerii i są dość popularne. Jak wpływają na naszą skórę? Kwestię tę wyjaśniają ekspertki, które zajmują się szkoleniami w salonach kosmetycznych Kontigo.

kosmetyki z witaminami

Kosmetyki z witaminami to zarówno kremy, jak i balsamy czy produkty do paznokci. Najczęściej występującymi w nich witaminami są A, B3, a także C i E.

Kosmetyki z witaminami. Jak je stosować?

Marta Kostyk z Kontigo podkreśla, że w przypadku retinolu (witaminy A), konieczne jest budowanie pewnej tolerancji naszej skóry. Wskazała, że musi się ona do tego składnika przyzwyczaić i warto stosować na początku niskie stężenia retinolu.

Nasza skóra, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, z pewnością podziękuje nam za to, że stosujemy kosmetyki z witaminami. Ekspert podkreśliła jednak, że początkowo mogą się pojawić skutki uboczne. Skóra może być nieco podrażniona czy przesuszona. Marta Kostyk dodaje, że nie powinniśmy tym się zniechęcać i rezygnować z takich kosmetyków. Warto jednak traktować ją delikatnie i zrezygnować na jakiś czas chociażby z kwasów.

Kosmetyki z witaminami. Co z witaminą B3?

Kolejną witaminą, która często występuje w kosmetykach, jest witamina B3. Nie wywołuje ona podrażnień takich, jakie pojawiają się czasem w przypadku witaminy A. Niacynamid znajdziemy między innymi w wielu kosmetykach stosowanych do pielęgnacji skóry różnego typu.

Witamina B3 potrafi rozjaśniać przebarwienia i poprawia koloryt skóry. Tu również jednak warto stopniować stężenia tego składnika. Dominika Korpas ze wspomnianej już sieci podkreśliła, że początkowo może to być 3-5 proc. W przypadku osób o skórze łojotokowej czy takiej, na której pojawiają się przebarwienia, można stosować produkty ze stężeniem na poziomie 10 proc.

Kosmetyki z witaminami. Co nam dają witaminy C i E?

Magdalena Meller z Kontigo wskazała też na witaminy C oraz E, a więc antyoksydanty. Pomagają one utrzymać skórę w dobrej kondycji i hamują procesy starzenia. Ich obecność w kosmetykach jest więc bardzo istotna

Warto więc pamiętać, że witaminy są niezbędne nie tylko w naszej diecie, ale i kosmetykach. Doskonale wspomagają pielęgnację skóry.

Zobacz też:
Przez zabieg przedłużania rzęs niemal straciła własne. Niech to nagranie będzie przestrogą!

Za: Wiadomoscikosmetyczne.plPowiązane artykuły:

Dodaj komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne wpisy: