Najwięksi polscy producenci kosmetyków zanotowali prawie 2 mld złotych przychodu

Producenci kosmetyków z Polski mogą się pochwalić niemal 2 miliardami złotych przychodzi w ubiegłym roku. Kwota ta dotyczy tylko dziewięciu największych firm.

producenci kosmetyków

Jak informuje „Forbes”, aż 28 proc. przychodów jakie osiągnęli polscy producenci kosmetyków dotyczy eksportu. Największy przychód odnotowała Global Cosmed Group – aż 365 milionów złotych.

Producenci kosmetyków osiągnęli 1,9 mld złotych przychodu

Jak czytamy dalej, w przypadku Global Cosmed Group przychód z eksportu stanowi aż 60 procent. To zdecydowanie więcej niż średnia w przypadku wszystkich dziewięciu największych firm.

Drugie miejsce w roku 2020 jeśli chodzi o wielkość przychodu zajęła Ziaja. Założone w 1989 roku przez Aleksandrę i Zenona Ziajów przedsiębiorstwo może się pochwalić przychodem w wysokości niemal 290 milionów złotych. Sprzedaż produktów za granicą stanowi tu 22 proc.

Ostatnie miejsce na podium przypadło w udziale firmie Eveline Cosmetics. Może się ona pochwalić przychodami na poziomie 238 milionów złotych. Osiągnęła też zysk powyżej 27 milionów. Tutaj eksport stanowił aż 70 proc. sprzedaży.

Producenci kosmetyków z Polski i ich przychód. Kto poza pierwszą trójką?

„Forbes” dalej podaje, że kolejne miejsca zajęły między innym Oceanic oraz Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris. Osiągnęły one przychód w wysokości odpowiednio 228 i 189 milionów złotych. Jeśli chodzi o eksport, w przypadku pierwszej firmy stanowił on 13 proc. sprzedaży, a u Dr Ireny Eris było to 30 procent.

Dane te dowodzą, że polskie kosmetyki stają się coraz bardziej popularne za granicą. Szczególnie wyróżniają się tu firmy takie jak Global Cosmed Group czy Eveline Cosmetics.

Za: “Forbes”, wirtualnekosmetyki.plPowiązane artykuły:
Zobacz też:  Rośnie rynek kosmetyków dla mężczyzn. Coraz częściej panowie sięgają po kosmetyki kolorowe
Monika Jankowska
Absolwentka Kosmetologii Klinicznej. Uważa, że świadoma, odpowiednia pielęgnacja i prowadzenie zdrowego stylu życia są niezbędne do zachowania dobrej kondycji na lata w dzisiejszych, coraz szybszych czasach. Prywatnie miłośniczka jogi, zdrowej kuchni i podróży do Azji.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Podobne artykuły w kategorii: Aktualności