Koronawirus uderzył w branżę kosmetyczną. Kolejna firma informuje o spadku sprzedaży

Firma Coty jest kolejną, która traci na pandemii koronawirusa oraz związanych z nią ograniczeniach w przemieszczaniu się. Szczególnie trudna jest sytuacja w Europie. Sue Y. Nabi jest jednak zdania, że niedługo sytuacja ulegnie zmianie.

kosmetyki 2

Pandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia stanowiły mocny cios dla branży beauty. Kolejnym tego dowodem jest sprawozdanie zaprezentowane przez firmę kosmetyczną Coty. Odnotowano spadek w trzecim kwartale roku podatkowego 2021 o 3,3 proc.

Lockdowny źródłem spadku sprzedaży

Powodem niższych zarobków firmy są oczywiście europejskie lockdowny, które dość mocno wpłynęły na popyt na kosmetyki. W przypadku Coty przychody spadły z 1,06 do 1,03 mld dolarów rok do roku.

Przychody netto w przypadku Ameryk spadły aż o 6 procent, do wartości 409,6 miliona dolarów. W regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka) spadek wyniósł 7,8 proc. Tutaj jednak mamy do czynienia z ogromnym wzrostem w przypadku sprzedaży internetowej. Wzrosła ona aż o 90 proc., a przychody netto w Azji w regionie Azji i Pacyfiku wzrosły aż o 27,7 proc.

Kryzys w Europie, ale firma liczy na szybki wzrost

Co ciekawe, wzrosły też marki Prestige – aż o 6,5 proc., dzięki popytowi w Stanach Zjednoczonych oraz Chinach. W przypadku produktów masowych, przychody netto spadły o 14,3 proc.

Komentując te statystyki, SEO Coty Sue Y. Nabi przyznała, ze widoczny jest kryzys sprzedaży w Europie, jednak firma jest przekonana co do tego, że wraz ze zniesieniem ograniczeń nastąpi poprawa. Wskazała ona również, że nastąpił silny wzrost na kilku kluczowych rynkach. Wskazała tu szczególnie na Chiny.

za: wiadomoscikosmetyczne.plPowiązane artykuły:
Zobacz też:
Skandaliczne oszustwa w Korei Południowej. Operacje plastyczne wykonywali niedoświadczeni lekarze

Dodaj komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne wpisy: