Jak przygotować się na lato? Oto garść porad!

Przed zbliżającym się latem warto zainwestować nieco w siebie. Nowa fryzura, zadbanie o cerę, a może dieta? Najlepiej zastosować kilka metod. Lato w końcu jest takie krótkie.

lato kobieta

Wielkimi krokami zbliża się lato. Wciąż jednak mamy czas na jak najlepsze przygotowanie się do niego. Szczególnie, że przez pandemię koronawirusa czekamy na nie z jeszcze większym wytęsknieniem.

Skóra, skóra i jeszcze raz skóra

Gorące i słoneczne lato to przede wszystkim ogromne wyzwanie dla naszej cery. Przed wakacjami warto zadbać o nią jeszcze mocniej i chronić przed wysuszeniem. Upały mogą na skórę twarzy wpłynąć bardzo negatywnie i warto już teraz, jeśli dni są bardzo gorące i słoneczne, stosować kremy z filtrem. Choć słońce pięknie ją opala, skóra szybciej się starzeje, jeśli często będzie wystawiana na słońce. Nie warto z tym przesadzać.

Również bardzo ważne jest zadbanie o skórę całego ciała, która po okresie jezienno-zimowym może potrzebować odbudowy i większej pielęgnacji. Pij zatem dużo wody, co pozwoli uelastycznić i ujędrnić skórę. Dodatkowo, stosuj kremy nawilżające.

A może dieta?

Wiele z nas w okresie zimowym przybiera nieco na wadze. Więcej czasu spędzamy w domu, a długie jesienne i zimowe wieczory sprzyjają wieczornemu podjadaniu. Cóż, zdarza się!

Przed latem jednak warto przejść na nieco lżejszą dietę. Nie tylko zrzucisz dzięki temu kilka kilogramów, ale przede wszystkim lepiej będziesz się czuć we własnym ciele. Jedz dużo warzyw i owoców, a twój organizm na pewno będzie ci za to wdzięczny.

Nowa fryzura i zadbane włosy

Chcąc rzeczywiście poczuć, że zbliża się upragnione lato, warto zadbać też o włosy. Piękna, zadbana i oryginalna fryzura to właśnie to, czego potrzebuje często każda z nas. Możesz zaaplikować sobie jedną z terapii wzmacniających włosy (sprawdź tutaj), a także zafundować sobie jedną z fryzur, które będą modne tej wiosny i lata. Zaszalej!Powiązane artykuły:
Zobacz też:  UOKiK: Co dziesiąty kontrolowany produkt kosmetyczny był źle oznakowany
Monika Jankowska
Absolwentka Kosmetologii Klinicznej. Uważa, że świadoma, odpowiednia pielęgnacja i prowadzenie zdrowego stylu życia są niezbędne do zachowania dobrej kondycji na lata w dzisiejszych, coraz szybszych czasach. Prywatnie miłośniczka jogi, zdrowej kuchni i podróży do Azji.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Podobne artykuły w kategorii: Aktualności