Aktualności

Znana marka kosmetyków stawia na ekologię. Opakowania powstaną z plastiku odnawialnego

Beiersdorf przeciera szlaki w produkcji ekologicznych opakowań do kosmetyków. Już od czerwca produkty z serii Nivea Naturally Good będą umieszczane w nowoczesnych pudełkach, które o dziwo w ogóle nie będą się różnić od tych, które już znamy.

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy Nivea Naturally Good będą od tej pory trafiać do nowych opakowań. Marka postanowiła tworzyć swoje produkty zgodne z dzisiejszymi trendami i zdecydowanie postawiła na ekologię.

Konsumenci w dzisiejszych czasach coraz chętniej sięgają po produkty marek, które można określić ekologicznymi. Wraz ze wzrostem świadomości swoich klientów, także firmy zdecydowanie częściej dokonują zmian w swoim portfolio w takim właśnie kierunku. Produkty oznaczone znakami „fair trade” czy „bio” łatwo znajdziemy nawet w dyskontach. Beiersdorf postanowił pójść o krok dalej.

Opakowania z surowca „drugiej generacji”

Wszystkie produkty Nivea ze wspomnianej linii będą umieszczane w opakowaniach, które powstają z surowca „drugiej generacji”. Chodzi o odnawialny polipropylen, który jest produktem ubocznym przemysłu leśnego.

Firma postawiła sobie za cel, aby do 2025 roku wykorzystywać o 50 proc. mniej surowców pochodzenia kopalnego. Dzięki przejściu na opakowania powstałe z udziałem wspomnianego odnawialnego polipropylenu, możliwe będzie zdecydowane zredukowanie emisji CO2.

W 30 krajach na całym świecie od czerwca produkty Nivea Naturally Good będą zapakowane w takie właśnie pojemniki. To efekt współpracy Beiersdorf z firmą SABIC.

Wiceprezes ds. zrównoważonego rozwoju Beiersdorf przyznał, że firma jest dumna z faktu, że w tej kwestii jest na rynku kosmetyków pionierem.

Opakowanie nie będzie się różniło od tego, które znamy

Z kolei starsza specjalistka ds. opakowań firmy Hannah Rasel poinformowała, że odróżnienie nowych opakowań od starych będzie praktycznie niemożliwe. Wszystko dzięki nowoczesnej technologii, która przy zmianie składników, z jakich powstają opakowania, pozwala zachować ich poprzedni wygląd. Odnawialne tworzywo sztuczne nie ma wpływu na efekt wizualny.

Co niezwykle istotne, opakowanie takie będzie w 100 proc. podlegało recyklingowi.

za: wiadomoscikosmetyczne.plPowiązane artykuły:
Zobacz też:
Salony kosmetyczne i fryzjerskie znów otwarte, ale nie we wszystkich województwach

Dodaj komentarz

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Popularne wpisy: