Salony fryzjerskie wciąż zamknięte. Jak pofarbować włosy w domu i nie żałować?

Jeśli farbujesz włosy, teraz jesteś zdana na samą siebie. Dowiedz się, jakich błędów unikać i jak poprawnie przeprowadzić koloryzację.

farbowanie wlosow

Chcesz pofarbować włosy? Czas nauczyć się robić to poprawnie i samodzielnie w domu. Zadowolenie z efektu osiągniesz tylko wtedy, kiedy będziesz trzymać się niezwykle istotnych reguł. Chodzi między innymi o ich regenerację, odpowiednie nałożenie samej farby i postępowanie już po koloryzacji.

Salony fryzjerskie w Polsce wciąż są zamknięte. Sytuacja ta nie ulegnie zmianie co najmniej do 18 kwietnia. O włosy musimy zatem zadbać same. Jak pofarbować włosy w domu i uzyskać najlepszy możliwy efekt? Warto trzymać się kilku niezwykle istotnych zasad.

Po pierwsze – regeneracja

Nie zabieraj się za koloryzację włosów od razu. Farby nie są niestety dla nich obojętne i zawsze trzeba je przed takim zabiegiem wzmocnić. Pominięcie tego etapu nie tylko sprawi, że osłabisz swoje włosy, ale i sama farba może nie wnikać równomiernie.

Jest kilka sposobów na poprawę stanu włosów. Możesz zastosować olejowanie, maski, a także specjalne odżywki. Odpowiednie przygotowanie włosów to podstawa jeśli chodzi o zadowolenie z osiągniętego efektu.

Nie myj włosów przed farbowaniem

Kolejnym etapem, który niestety wiele kobiet ignoruje, jest zabezpieczenie włosów przed obecnymi w farbach substancjami. Aby zapewnić im możliwie najlepszą ochronę przed szkodliwym wpływem farby, nie myj włosów przez 3 dni przed farbowaniem.

Powód jest prosty. W tym okresie włosy zdołają wytworzyć swego rodzaju płaszcz ochronny z lipidów. Będzie on stanowił naturalną ochronę zarówno dla włosów, jak i skóry głowy.

Nie owijaj głowy ręcznikiem

Gdy już nałożysz farbę na włosy, kategorycznie zadbaj o to, aby ich nie przegrzewać. Odpadają ręczniki oraz worki foliowe. Sprawiają one, że reakcja chemiczna zachodzi w nieodpowiedni sposób, co może zrujnować cały efekt farbowania.

Nie przesadzaj z czasem

Producenci nie bez powodu umieszczają na opakowaniu informację dotyczącą czasu potrzebnego do koloryzacji. W żadnym wypadku nie przedłuża go. Może to nie tylko negatywnie wpłynąć na sam kolor, ale i zniszczyć skórę głowy.

Włosy po koloryzacji pielęgnuj w odpowiedni sposób

Gdy już zakończysz farbowanie, zadbaj o odpowiednie szampony oraz odżywki. Dzięki nim efekt utrzyma się na dłużej i nie będziesz musiała całego zabiegu przeprowadzać zbyt często. Jak już wspomnieliśmy, nie jest on obojętny dla twoich włosów, więc im rzadziej to robisz, tym lepiej.

Na koniec warto zastanowić się także nad wybraniem nie tyle farby, co szamponu koloryzującego lub henny. Dzięki wybraniu jednej z tych metod koloryzacji w mniejszy sposób szkodzisz swoim włosom. To szczególnie ważne dzisiaj, kiedy wizyta u fryzjera odpada.Powiązane artykuły:
Monika Jankowska
Absolwentka Kosmetologii Klinicznej. Uważa, że świadoma, odpowiednia pielęgnacja i prowadzenie zdrowego stylu życia są niezbędne do zachowania dobrej kondycji na lata w dzisiejszych, coraz szybszych czasach. Prywatnie miłośniczka jogi, zdrowej kuchni i podróży do Azji.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Podobne artykuły w kategorii: Aktualności