Zmienna pogoda, suszenie czy prostowanie włosów nie mają na nie dobrego wpływu. W dobie pandemii koronawirusa trudno też o wizyty u fryzjera. Jest jednak kilka sposobów na zadbanie o włosy w domowych warunkach, bez konieczności wizyty w salonie fryzjerskim. Dzięki maseczkom i witaminom twoje włosy mogą być piękne każdego dnia.

Do najbliższej soboty, a według nieoficjalnych doniesień prasowych jeszcze dłużej, zamknięte pozostają między innymi salony fryzjerskie. Jesteśmy przez to zdane na siebie jeśli chodzi o dbanie o włosy. To jednak żaden problem, istnieje mnóstwo domowych sposobów na lśniące, zadbane włosy.

Przede wszystkim witaminy

Choć wiosna już się zaczęła, aura za oknem zdaje się temu przeczyć. Dlatego też w dalszym ciągu warto suplementować witaminę D oraz biotynę. W swojej diecie powinnaś też zadbać o odpowiednią ilość magnezu, a także kwasów omega 3.

Warto także często jeść produkty takie jak jaja, ryby oraz orzechy. Ich wpływ na wygląd włosów jest nie do przecenienia.

A może masaż?

Dla pobudzenia krążenia krwi w skórze głowy oraz wzmocnienia cebulek włosów warto także stosować masaż głowy. Poproś o to partnera lub masuj głowę sama. Możesz do tego celu wykorzystać delikatną szczotkę z miękkimi, zaokrąglonymi końcówkami lub po prostu opuszki palców.

Unikaj tego, co im szkodzi

Włosy, niestety, nie lubią suszarki. Jeszcze bardziej szkodzi im prostownica. Jeśli masz w ostatnim czasie problem ze zdrowymi włosami, najlepiej przynajmniej na jakiś czas zrezygnuj z obu tych urządzeń. Jeśli do tego zadbasz o pilnowanie wcześniej wskazanych zasad, twoje włosy szybko wrócą do swojego blasku.

Stosuj jedwab do włosów

Często niedocenianym, ale niezwykle korzystnym dla włosów kosmetykiem jest jedwab. Składa się głównie z protein, które pozwalają na zredukowanie skłonności włosów do elektryzowania się. Ponadto serycyna pozwala na stworzenie specjalnej warstwy na włosach, która pozwala wygładzić ich łuski.

Zobacz też:
Na czym polega tajemnica francuskiego piękna?

Włosy myj delikatnie

Sekretem zadbanych włosów jest także odpowiednie ich mycie. Choć wydaje się to oczywiste, nie każda z nas robi to dobrze. Unikaj polewania włosów gorącą wodą, a podczas mycia delikatnie masuj skórę całej głowy. Koniecznie też kup sobie dobry szampon, który będzie miał jak najmniej niepożądanych składników. Szczególnie należy unikać parabenów czy silnych detergentów takich jak SLS. Włosy susz delikatnie miękkim ręcznikiem.

Brak wizyt w salonie fryzjerskim nie musi więc oznaczać zaniedbanych włosów. Stosując się do powyższych zasad możesz być pewna, że nawet teraz twoje włosy mogą lśnić.

Powiązane artykuły: