usuwanie owłosienia - Estetico

Bądź społecznie z nami:
Umów się na wizytę: + 48 42 637 38 48, +48 514 300 147
Przejdź do treści

Menu główne:

 
Zabieg depilacji laserowej nie należy do metod bolesnych. Jednak u każdego z nas próg odczuwania bólu jest inny, wynika to z indywidualnej wrażliwości skóry. Również poszczególne okolice ciała są mniej lub bardziej wrażliwe na ból, dlatego trudno określić stopień bolesności  zabiegu. Generalnie w czasie sesji laserowej każdy strzał lasera  może być odczuwanlny jak ukłucie komara lub uczucie mrowienia. Niektórzy więc będą odczuwali pewien dyskomfort podczas zabiegu.  Najbardziej wrażliwe okolice to pachy i bikini. W przypadku zwiększonej wrażliwości na ból lekarz może zastosować krem znieczulający. Oprócz tego, sam laser posiada szafirową głowicę chłodzącą, która po przyłożenia do skóry działa znieczulająco.
 
 
Wskazania do zabiegu
 
*   hirsutyzm
 
*   hipertrychoza
 
*   estetyczne usuwanie owłosienia
 
*   zapalenie mieszka włosowego
 
*   wrastające włosy
 
Efekty zabiegu dla kobiet i mężczyzn
 
Celem laseroterapii jest zmniejszenie całkowitej liczby włosów oraz spowodowanie wolniejszego odrostu w wyniku którego odrastające włosy są cieńsze i jaśniejsze. Terapia laserowa prowadzi do wystąpienia całkowitej, ale utrzymującej się         przejściowo po zabiegu utraty owłosienia utrzymującej się w ciągu 1 - 3 miesięcy, a następnie do częściowej, ale trwałej utraty owłosienia
 
Zakres uzyskanych rezultatów:
 
Zmniejszenie liczby włosów,
 
Uzyskanie włosów odrastających o mniejszej grubości,
 
Spowolnienie odrostu włosów,
 
Spowodowanie jaśniejszego zabarwienia odrastających włosów.
 
Liczba zabiegów koniecznych do uzyskania najlepszych wyników terapeutycznych w różnych lokalizacjach anatomicznych pozostaje nieznana. Zdarza się, że pacjent może po jednym zabiegu uzyskać całkowitą, utrzymującą się przez długi czas eliminację zbędnego owłosienia, podczas gdy inni pacjenci reagują słabo na długotrwałe leczenie. Niemniej jednak 80- 89% pacjentów reaguje korzystnie. Liczba zabiegów jest zależna od zaawansowania hirsutyzmu, konfiguracji
 
hormonalnej, koloru skóry, grubości włosa, koloru włosa.
 
 
Różnice przed i po zabiegu zdjęcia ?
 
 
Technologia
 
Posiadamy zarówno lasery LIGHT SHEER jak i najnowocześniejszy laser depilacyjny na świecie o długości fali 808 nm- Vectus , który jako jedyny ocenia poziom melaniny w skórze.
 
Dla osób przyzwyczajonych do starych, dobrych technologii proponujemy oczywiści LIGHT SHEER, dla osób poszukujących bezpieczeństwa oraz nie mających czasu na dłuższe zabiegi- proponujemy oczywiście Vectus laser.
 
Dzięki technologii Lasera Vectus,  zabieg  z jego użyciem  staje się niezwykle bezpieczny i skuteczny ( wyższa moc lasera Vectus w porównaniu z Light Sheer Duet zapewnia wyższą skuteczność zabiegu przy cieńszych włoskach )
 
Ze względu na nowoczesne diody użyte w laserze Vectus, oraz system emisji fotonów światła, laser Vectus stał się najnowocześniejszym, dokładnym oraz niezwykle bezpiecznym laserem depilacyjnym, wyprzedzając swoją technologią Light Sheer Duet.
 
 
Bezpieczeństwo
 
Depilacja laserowa jest zabiegiem nieinwazyjnym, może być wykonywana praktycznie w każdej okolicy ciała (baczki, górna warga, policzki, broda, szyja, kark, ramiona, plecy,  klatka piersiowa, pośladki, bikini, nogi). Ale najważniejsze jest to, że daje oczekiwane i zadowalające efekty.
 
Jedynym warunkiem powodzenia fotoepilacji jest obecność ciemnego owłosienia. Im ciemniejszy włos, tym większa jest skuteczność zabiegu . Włosy siwe i rude ze względu na brak barwnika -melaniny nie można usunąć metodą LightSheer.
 
Nasz laser posiada opcję - "opalona skóra", dlatego nasi Pacjenci mogą korzystać z depilacji cały rok. Panie z opaloną skórą w poprzednim sezonie mogą swobodnie się poddać depilacji.
 
Nie można opalać się jedynie 3 tygodnie przed depilacją oraz 1 miesiąc po zabiegu.
 
 
Schemat terapii/zabiegu
 
Promienie lasera wnikają do skóry na głębokość do kilku mm. Światło lasera zamieniane jest na ciepło, które niszczy cebulkę włosa. Skóra nie zostaje uszkodzona, a przy tym nie dochodzi do jej przegrzania, ponieważ nasze lasery posiadają głowicę szafirową, która oziębia skórę, skutecznie ją znieczulając.
 
Ze względu na cykliczność wzrostu włosów, nie możliwe jest ich usunięcie podczas jednej sesji. Dlatego zabiegi należy powtarzać. Ilość niezbędnych zabiegów zależna jest od indywidualnych uwarunkowań każdego z klientów , a także od miejsca docelowej działalności lasera.
 
Generalnie aby uzyskać oczekiwany dobry efekt należy wykonać około 6-8 zabiegów. A najkrótszy odstęp czasu miedzy nimi to 4-5 tygodni. Najczęściej zabiegi powtarza się co 6-8 tygodni. Zasada jest taka, iż depiluje się kolejne odrosty nowych włosów, nie czekając na ich zbytnie wzmocnienie się. Na twarzy jest to co ok. 4 tygodnie , a na innych partiach ciała co 8 tygodni.
 
 
Co się dzieje po zabiegu
 
Trzeba wiedzieć, że po depilacji laserowej włosy nadal znajdują się w skórze. Gładką skórą możemy cieszyć się dopiero po ok. 2-3 tygodniach od zabiegu. (Włosy wypadają po depilacji przez okres kilkunastu dni.)
 
 
Przeciwwskazania do zabiegu
 
Ciąża oraz karmienie piersią
 
Metalowe implanty/nici na obszarze zabiegu np. metalowa wkładka domaciczna
 
Aktywne infekcje wirusowe/grzybicze/bakteryjne   
 
Choroba nowotworowa (przebyta, obecnie)            
 
Choroby zakaźne       
 
Epilepsja
 
Rozrusznik serca, pompa insulinowa            
 
Egzema ,Łuszczyca, Bielactwo, rybia łuska, liszaj  
 
Uczulenie na lignocainę        
 
Skłonność do przebarwień, zaczerwienienia            
 
Opryszczka w chwili obecnej w okolicy poddawanej zabiegowi   
 
Przerwanie ciągłości naskórka (urazy  skórne) w okolicy poddawanej zabiegowi
 
Tatuaż/makijaż permanentny w okolicy poddawanej zabiegowi                 
 
Stan gorączkowy, antybiotyk            (w przeciągu dwóch tygodni)            
 
Stosowanie leków sterydowych (miejscowo, wziewnie, doustnie)
 
Peeling w okolicy poddawanej zabiegowi (w przeciągu tygodnia)
 
Stosowanie leków, ziół światłouczulających , leków antydepresyjnych lub ziołowych (np. retinoidy, tetracykliny, tiazydy, dziurawiec, nagietek, skrzyp polny, deprim, bratek, serdecznik)  
 
Depilacja woskiem lub pęsetą (w przeciągu czterech tygodni)       
 
Skóra opalona (opalanie/solarium/samoopalacz w przeciągu 4 -6 tygodni)  
 
Nierealistyczne oczekiwania pacjenta
 
 
Postępowanie przed zabiegiem
 
Włosy powinny być ogolone, ważne jest aby nie wyrywać włosków z cebulkami przynajmniej 2-3 tyg. przed zabiegiem. Czasem jest to zupełnie niemożliwe, pacjentka ma tak wiele włosków, że ze względów estetycznych, musi się ich systematycznie pozbywać . I w takim przypadku można przystąpić do depilacji. Jedyną konsekwencją będzie przybliżenie  terminu następnej wizyty o około tydzień.
 
Jeśli włoski są delikatne (np.:wąsik) to nic z nimi przed zabiegiem nie robimy.
 
 
Zalecenia pozabiegowe
 
Unikanie:
 
1. opalania na słońcu i w solarium w czasie terapii. W tym okresie należy stosować kremy z filtrami anty          - UVA i B z filtrem 50,
 
2. korzystania z sauny oraz kąpieli w gorącej wodzie przez 2- 3 dni po zabiegu,
 
3. korzystania z pływalni do czasu wygojenia skóry (ok 2- 3 dni),
 
4. drażniących kosmetyków, kremów, maści, dezodorantów w tym zawierających alkohol.
 
Zalecane:
 
1. używanie peelingów enzymatycznych w celu ułatwienia wypadania włosów, zmniejszenia wrastających włosów,
 
2. stosowanie kremów z antybiotykiem w przypadku zapalenia mieszków włosowych,
 
3. stosowanie kremów z hydrokortyzonem w celu szybszego ustąpienia podrażnień,
 
4. stos owanie heviranu u osób zakażonych wirusem opryszczki w celu zmniejszenia ryzyka nawrotu zmian
 
5. przestrzeganie odstępów czasowych między kolejnymi zabiegami zgodnie z zaleceniami (przez pierwsze zabiegi odstępy od 4 do 12 tygodni w kolejnych według zaleceń).
 
6. pacjenci z hirsutyzmem są zobowiązani okresowo (co 2 - 5 lat) kontrolować gospodarkę hormonalną oraz wykonywać USG jajników i nadnerczy.
 
W przypadku wystąpienia niepokojących objawów po zabiegu należy koniecznie poinformować personel gabinetu i zgłosić się na wyznaczone bezpłatne konsultacje.
Nasze gabinety
91-338 Łódź, ul. Pojezierska 48
90-553 Łódź, ul. Kopernika 67/69, gabinet nr 8
00-681 Warszawa, ul. Hoża 43/49, lokal 16
62-500 Konin, ul. Wojska Polskiego 33 (Multimed) gabinet nr 145C
09-400 Płock, ul. Rutskich 7
42-200 Częstochowa, ul. Kontkiewicza 2b
Godziny otwarcia
Terminy zabiegu lub konsultacji prosimy umawiać telefonicznie w godzinach:
poniedziałek - piątek 8.00 - 21.00
sobota 8.00 - 15.00
Wizyty umawiane są na daną godzinę, elastycznie dopasowane do Pacjenta.
Gabinety są czynne według ustalonych terminów.
Umów się na wizytę
klinika@estetico.pl
pracownia@estetico.pl
+48 42 637 38 48
+48 514 300 147
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego